-automatyka przemysłowa
-mechatronika
-inteligentne budynki
Warszawa MPWIK - kontroler przepełnienia cysterny z ługiem sodowym

Jeszcze w roku 2014 dostaliśmy zlecenie na wykonanie modernizacji systemu sterowania załadunkiem autocystern ługiem sodowym w stacji uzdatniania wody MPWIK w Warszawie. Zadanie polegało na dodaniu czujnika wibracyjnego na stożku nalewczym, co nie było żadnym wyzwaniem. Niestety, jak to często bywa, nie wszystko pokrywało się z projektem.

Założenia były następujące: czujnik wibracyjny znajdujący się na stożku ze stali nierdzewnej miał być podłączany do szafy sterowniczej przez gniazdo znajdujące się na zewnątrz budynku. Z racji modernizacji istniejącej już instalacji, należało dołożyć jeden przewód sterowniczy od gniazda do rozdzielni głównej, co nie było możliwe z powodu braku dostępu do pomieszczeń, przez które biegła trasa kablowa.

Z powodu braku ww. kabla po uzgodnieniu z projektantem dokonaliśmy zmian w projekcie, dzięki czemu można było ukończyć zadanie bez ww. przewodu, a z lekką zmianą w kasecie sterującej.

Nie byłoby to możliwe bez wieloletniego doświadczenia i mnogości podobnych sytuacji w przeszłości, z których również udawało nam się wyjść obronną ręką.

Kliknij aby powiększyć.