-automatyka przemysłowa
-mechatronika
-inteligentne budynki
Polska - System automatycznego załadunku oraz rozładunku wanien

Wiosną roku 2014 uruchomiliśmy zmodernizowaną przez nas linię automatycznego załadunku i rozładunku wanien akumulatorami.

Zadaniem, jakie przed nami przedstawiono, było zmodyfikowanie istniejącej instalacji elektrycznej i pneumatycznej z manualnej obsługi na pełną automatykę. Aby osiągnąć cel, wykorzystaliśmy m.in. elektrozawory pneumatyczne, bariery podczerwieni oraz sterownik PLC firmy Beckhoff.

Bez zbytniej skromności możemy się pochwalić, iż sprostaliśmy wszystkim założeniom jeszcze przed terminem oddania projektu. W chwili obecnej system potrafi samodzielnie policzyć, ustawić w rzędzie i załadować odpowiednią ilość akumulatorów do "wanien", jak i po procesie jakiemu są one poddawane ową wannę rozładować i przetransportować produkt na dalsze stanowiska. Oczywiście operator ma pełny wgląd oraz kontrolę nad tym, co się dzieje na linii produkcyjnej dzięki 7", dotykowemu panelowi HMI.

W przyszłości planowana jest integracja z bazą danych, w celu prezentowania ilości wyprodukowanych akumulatorów i tworzenia wizualizacji, wykresów itp.

Zdjęcia były robione w trakcie wykonywania prac.

Kliknij aby powiększyć.